Državno preduzeće zaduženo za bezbednost Prokopa i svih drugih železničkih stanica, Infrastruktura železnice Srbije, uporno odbija da odgovori na pitanja da li je ovaj kompleks bezbedan.
Poslednjih dana je primećeno da se železničke stanice u beogradu ojačavaju metalnim konstrukcijama.
Na Novom Beogradu su prethodnih dana ojačane kontrukcije metalnim stubovima.
Danas je to isto urađeno u Prokopu.

